Program DreamsTime pro fotografy

Prodej fotografií je složen z několika cenových programů. Jednak mohou zákazníci nakoupit "kredity" v hodnotě 1$ nebo méně v případě množstevní slevy. Navíc zde funguje i měsíční předplatné. Ceny za stažení fotografie jsou odstupňované dle levelů, závislých na počtu dosavadních stažení, což v praxi znamená že u obrázků s více než 100 staženími se cena zvyšuje na dvojnásobek.

Základní program pro fotografy

Jako fotograf dostanete 50% z každého prodeje, u předplatného 0.30$.

Požadavky na fotografie

Požadovaná je minimální velikost obrázku 3Mpx, formát JPEG. Pokud je fotografie schválená, je možné přidat i TIFF. Jsou přijatelné fotografie i vektorová grafika vyrastrovaná ve vysoké kvalitě do JPEGu. Fotobanka má poměrně přísná měřítka na témata - častým problémem je odmítnutí, protože podobných fotografií již má údajně fotobanka dost.

Nahrávání fotografií

Upload je možný pomocí webu nebo FTP (rychlé a pohodlné!) nebo přímo přes webové rozhraní. Je možné mít klíčová slova v IPTC, jinak je možné po nahrátí dávky popisy a odeslat. Popis fotografí musí být v angličtině. Počet možných denních uploadů je závislý na dosavadním poměru schválených a odmítnutých fotografií. Při schvalování se zobrazuje odhad za jak dlouho přijde na fotografii řada.

Výplata za prodané foto

Šekem, paypal nebo Moneybookers

registrace: dreamstime.com >>
Tags: 
Facebook