Úprava ve Photoshopu- Retuš a klonovací razítko

Máme tu další díl v jednoduché úpravě fotografií v programu Adobe Photoshop, kde se dozvíte další cenné rady, jak na retušování rušivých elementů nebo jak vylepšit fotografie, aby na fotografii byla tvář nebo motiv naprosto dokonalý.

4. ÚPRAVA FOTOGRAFIE - RETUŠOVÁNÍ Může se stát, že na fotografii objevíte rušivé prvky, které byste chtěli vymazat, ale nevíte jak na to. Poradíme vám, jak takové detaily odstranit a vytvořit žádoucí fotografii, o kterou jste usilovali. Na snímcích můžete vidět elektrické vedení, dopravní značky, šmouhy nebo skvrny, cokoliv, co se vám nelíbí. Určitě nezavrhujte fotografii, někdy postačí jen trocha úpravy v programu Adobe Photoshop a hned je snímek opravený a podle našich představ. K tomu všemu vám postačí jen pár minut úpravy.

JAK NA TO? Otevřete si v programu Adobe Photoshop svoji vybranou fotografii. A v panelu vyberete si nabídce nástroj klonovací razítko. Klikneme na nástroj klonovací razítko a poté se s razítkem přesuneme na modrou oblohu, spojíme klávesu ALT a levé tlačítko myši, tím si uložíme modré pozadí a můžeme tahem myši a držením levého tlačítka odstranit dráty na obloze. Tímto způsobem může své fotografie jednoduše a zabere vám to jen pár minut a snímek je opět bez chyby!

KLONOVACÍ RAZÍTKO
Nástroj klonovací razítko v programu Adobe Photoshop se dnes používá běžně k jednoduché úpravě fotografií. Jedná se o kruhový výběr, u kterého si můžeme nastavit jeho velikost, sílu působení i měkkost okrajů. Zdrojovou oblast, kterou chceme uložit do razítka, definujeme tím, že klepneme levým tlačítkem myši s kurzorem nastaveným na místo, odkud chceme brát kresbu-obraz do razítka. Pro použití klonovacího razítka v programu Adobe Photoshopu tiskneme klávesu ALT. Vybraný obraz poté nanášíme, buď poklepáním levým tlačítkem myši, nebo držením levého tlačítka-tažením s klávesnicí ALT. Důležitým parametr pro nastavení klonovacího razítka je volba zarovnání, pokud si jej zaškrtneme, nastane spojení mezi uloženým obrazem a cílem. Pokud postupně poklepáme, zdrojová oblast se bude měnit a posouvat stejně, podle toho, jak budeme měnit cíl. Tedy přesněji, na co klikneme razítkem, to se nám automaticky uloží a následně se nám zopakuje po kliknutí do fotografie. Velký pozor si dejte při tažení klonovacího razítka, když myší budete táhnout, může se vám zobrazit víc části, které nechcete, proto je mnohem lepší s razítkem poklepávat na jednotlivá místa.

Facebook