Úprava fotografií s Photoshopem

Přete si upravit vlastní fotky, ale nevíte jak na to? Líbí se Vám panorama, které jste zachytili na své dovolené, ale dráty elektrického vedení Vám ji kazí nebo máte snímky, které by jste si chtěli dát do rámečku, ale jsou příliš tmavé nebo naopak světlé? V článku najdete mnoho skvělých rad, jak upravit své pořízené snímky a vytvořit fotografie, které si pověsíte.

1) ÚPRAVA FOTOGRAFIE - OŘÍZNUTÍ SNÍMKU
Určitě se Vám to stalo, že jste fotili na výletě svoji rodinu u zámku a najednou při prohlížení snímků zjistíte, že je na fotce ještě kousek těla někoho úplně cizího? Nebo jste fotili nějaký monument a na snímku je i nepatřičná dopravní značka či projíždějící auto, prostě cokoliv, co narušuje vytvořený snímek? Poradíme vám, jak snadno snímky oříznout a zanechat pouze to, co chcete, aby na fotografii mělo zůstat.

JAK NA TO?
Naimportujte si do Photoshopu vybranou fotografii.

Zvolte v panelech obdélníkový výběr a vyberte celou fotografii bez nechtěných prvků
a pak klikněte na obraz a oříznout.

Vytvoříte tak fotografii, kterou jste původně chtěli zachytit, ale nepodařilo se vám to, kvůli přicházejícím turistům.

2. ÚPRAVA FOTOGRAFIE - JAS A KONTRAST
Občas se stane, že vyfotíte snímky, které se vám zdají v pořádku, ale až doma na monitoru zjistíte, že pořízený snímek je příliš tmavý nebo hodně přesvětlený. Co tím? Novou fotku na stejném místě při stejné atmosféře zachytit nelze. Pokud chcete, aby vaše fotografie byla v pořádku, stačí jen upravit jas nebo kontrast v panelu úpravy.

JAK NA TO?
Otevřete si ve Photoshopu opět vybranou fotografi a v panelu úpravy zvolte jas nebo kontrast, můžete si upravit i sytost barev, zaostřit apod. až bude Váš snímek dokonalý.

3. ÚPRAVA FOTOGRAFIE - ČERVENÉ OČI
Při focení na společenských akcích nebo když se stmívá, občas se stane, že lidi, které právě zachycujete mají na snímku červené oči. Nevíte, jak jim dát správnou barvu a neděsit poradíme vám.

JAK NA TO?
Otevřete si ve Photoshopu vybranou fotografii. A v panelu úpravy nebo pokud máte novější verzi - tak v panelu vylepšit zvolte automatickou oprava efektu červených očí nebo odstranit červené oči. Zobrazí se vám místo myši kolečko, které umístíte na nežádoucí červené oči a poté výběr potvrdíte OK.

V příštím článku vám poradíme, jak na retušováním rušivých elementů na fotografii (elektrické dráty, značky, apod.) nebo jak sjednotit obličej k dokonalosti.

Autor: Pavla Janíčková

Facebook