Úspěšný autor ve fotobance

Chcete prodávat více fotografií ve fotobankách?

1. PRAVIDLA A ZÁSADY VKLÁDANÍ FOTOGRAFIÍ

Dodržujte zlatý řez nebo třetinové pravidlo
Krajina nebo fotografovaný objekt by měl být v rovině, je třeba mít srovnaný horizont a vertical
Světlo na prvním místě vkládejte čisté, jasné, ostré a dobře barevné fotografie
Barvy, barvičky I noční fotografie žádají své světlo.Pozor však na přepal nebo podpal. Barevné, zářivé a jasné fotografie se nejvíce prodávají
Objekty, situace a momenty, které fotíte, by měly dávat smysl. Přemýšlejte nad tím, co fotíte, naši zákazníci fotky od Vás používají, aby se jejich zboží prodávalo.

2. KVALITA FOTOGRAFIÍ
Posílejte pouze kvalitní fotografie. Nejmenší potřebné rozlišení je 8MPX, upřednostňujeme však fotografie vyšších rozlišení. Na schválení nám posílejte tuto velikost a větší. Pošlete nám ukázku toho nejlepšího, co umíte.

3. LOGA
Našši zákazníci chtějí často použžít Váš vektor či fotografii i jako logo pro své podnikání. Označte Vaši fotku nebo grafiku licencí LOGO a umožněte zákazníkům,aby ji tak mohli použít. Dostanete se mezi exkluzivní dodavatele log. Zákazníci tak mají snadnějšší přístup do celé Vašší galerie.

4. POUŽŽÍVEJTE RELEASE
Podepsaným releasem na fotografované objekty, výrazně se zvýšší ššance Vašich prodejů. Pokud je na fotografii rozpoznatelná osoba nebo objekt podléhající autorskému právu, nahrajte k fotografii i PROPERTY nebo MODEL release. Klient může fotku použít i pro komerční účely. Fotka, na které jsou rozpoznatelné osoby a nemá release, je velmi špatně prodejná a proto ji naši administrátoři k prodeji nemohou schválit.

5. FOŤTE VĚCI OKOLO SEBE
Zákazníci se stále ptají fotografiích s českým a slovenským tradičním jídlem, regionálních zvycích, českých rodinách v jejich domácím prostředí. Život mimo studio. Pracovníci profese v zaměstnání, cukroví a vánočky, kapři a rybníky, pečivo, zabijačky a jarmarky, tradiční české potraviny, točené zmrzliny, děti, rodiny, důchodci, města i parky, domy i domovy, přirozené fotky z přirozeného prostředí našich krajů.

6. PROPAGUJTE SE
Chcete něco sdělit naššim zákazníkům nebo je zajímavé to, co děláte? Napiššte o sobě článek s ukázkami Vašší práce. Dejte vědět, žže existujete a jak jste ššikovní. Své články posílejte na e-mail fotobanka@fotky-foto.cz. Kvalitní a výjimečné články uveřejníme na našich stránkách s odkazy na Vaše portfolio. Pracujte na Vašem zviditelnění.
Tým portálu Gatepix.com

Facebook